Kategorie

środa, 13 kwietnia 2016

Spacerówka Chicco LITEWAY

źródło: internetDługo zastanawiałam się nad wyborem "idealnej" spacerówki dla Skakanki. Ta dotychczasowa z wózka 3 w jednym jest bardzo dobra, niestety ma jedną wadę- jest dość ciężka. Dlatego przy wyborze nowego wózka, kierowałam się głównie jego wagą.
Jest to bardzo istotne, szczególnie jak się mieszka w bloku i na klatce nie ma miejsca żeby ten wózek zostawić. Codzienne znoszenie i wnoszenie na piętro może być męczące ;).

 Kolejnym istotnym kryterium przy wyborze spacerówki były przednie kółka. Zdecydowanie odpadały te podwójne. Taki wózek strasznie źle się prowadzi, szczególnie jedną ręką- wtedy jest to już raczej nie możliwe ;). Jeszcze wczoraj widziałam kobietę z takim wózkiem na pasach,  próbowała rozmawiać przez telefon i go pchać, ależ się musiała namęczyć żeby wjechać pod krawężnik (wcale nie wysoki). To utwierdziło mnie przy swoim wyborze :).

Ważny jest też rozstaw kółek z przodu. Wybraliśmy już niedrogą spacerówkę chyba firmy Esprit. Niestety, ze względu na wąski rozstaw przednich kół jej nie kupiliśmy. Nie możliwe jest w takim przypadku korzystanie z podjazdów na schodach.

Decydującym przy wyborze wózka był też producent. Jako, że jestem bardzo zadowolona z firmy Chicco i naprawdę poprzedni sprzęt sprawdził się w 100%, kolejny raz zaufałam tej marce.

Model LiteWay najbardziej przypadł nam do gustu. Tata wybrał kolor, Skakanka zatwierdziła i go kupiliśmy.  Cena jest w miarę przystępna, raczej średnia półka ;). Co najważniejsze wózek waży tylko 7,5 kg, łatwo się prowadzi i składa, jest bardzo zwrotny.
W zestawie jest śpiworek zimowy i folia przeciw deszczowa. Ma 5-punktowe pasy, i regulację oparcia, dosyć spory kosz na zakupy.
 Jeśli zastanawiacie się nad kupnem spacerówki to polecam.
A.


6 komentarzy:

 1. A moja Hana nie daje się w wózek wsadzić :( chętnie bym jej taki świetny wózek kupiła :)

  OdpowiedzUsuń
 2. My już jakiś czas temu kupiliśmy spacerówkę. Ale teraz stoi nieużywana, bo moja Mela ciągle chce "siama" na nóżkach☺

  OdpowiedzUsuń
 3. Podam dalej, bo mnie nie potrzebny ;p

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie również jeszcze nie dotyczy, ale mam parę osób, które zainteresuje ten post :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ma skrętne kółka, czego osbiście nie znoszę:(

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz.