Kategorie

poniedziałek, 31 sierpnia 2015

Wyprawka do żłobka




Już za niecały tydzień Skakanka zacznie uczęszczać do żłobka :(. Mam nadzieję, że obejdzie się bez większych awantur z jej strony :P. Posyłając dziecko do żłobka trzeba pomyśleć o jakiejś wyprawce. Napiszę Wam czego oczekuje od rodziców  nasz żłobek.

Przede wszystkim potrzebne jest coś do spania (pościel, prześcieradło na gumce). My kupiliśmy Hani komplet- kocyk z poduszką minky plus do tego oczywiście prześcieradło :). Jestem bardzo ciekawa jak to będzie u Skakanki z tym spaniem w nowym miejscu z innymi dziećmi i do tego jeszcze w kojcu :O. Jeśli dziecko ma ulubioną przytulankę lub smoczek to też należy uwzględnić w wyprawce.

Kolejnym "must have" jest kubeczek lub butelka do picia. W naszym przypadku wybór padł na kubeczek ze słomką firmy AVENT. Ma fajne zamknięcie, słomka jest silikonowa i pomimo tego, że producent przeznacza go dla dzieci po 12 miesiącu życia u Hani sprawdza się już od 9 ;)( dwa kubeczki niekapki różnych firm niestety nie zdały u nas egzaminu)
.
Dla maluchów potrzebny jest jeszcze zapas pampersów i mokrych chusteczek, ewentualnie jakiś krem na odparzenia. Do tego zapasowy zestaw ubrań. U nas każdy rodzić zapewnia również rolkę ręcznika papierowego i opakowanie chusteczek jednorazowych ( takich w pudełku 100 szt. :P).

Jeżeli dziecko ma wyżywienie we własnym zakresie, należy przygotować zapas "słoiczków"i napoi.
U Skakanki dzieciom do picia podawana jest woda (też jest kolejka na jej przynoszenie), jeśli rodzice chcą, aby dziecko piło np. soczki, to także muszą je przynosić.

Na bieżąco będę Was informować jak przebiega nasza przygoda ze żłobkiem.
A.



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz.