Kategorie

czwartek, 17 marca 2016

Julian Tuwim "Wiersze dla dzieci"


Dziś mam dla Was kolejną recenzję książki dla dzieci. Ostatnio biblioteczka Skakanki powiększyła się o nową pozycję. Jest to klasyk, który według mnie powinno mieć i znać każde dziecko. Mowa oczywiście o wierszach Juliana Tuwima. Ja sama je uwielbiam i do tej pory znam niektóre na pamięć.
Oczywiście dodatkowym atutem tej książeczki oprócz tekstów są przepiękne ilustracje Macieja Szymanowicza i  samo jej wydanie.
 Książka jest bardzo kolorowa i swoimi obrazkami przykuwa uwagę dziecka. Strony są dosyć grube więc łatwo nie ulegną zwinnym rączkom Hani. Znajdziecie w niej jedenaście wierszy Juliana Tuwima - same klasyki (m.in. Lokomotywa, Rzepka czy Zosia Samosia). Zawsze chciałam, żeby te wierszyki znalazł się w zbiorach Hani, dlatego kiedy zobaczyłam je ozdobione tymi pięknymi obrazkami od razu musiałam ją mieć.  Książka wydana jest przez WILGA Grupę Wydawniczą Foksal, a jej sugerowana cena  to 24,99 zł. (jak się dobrze poszuka, to można ją upolować po niższej cenie ;)).
Z tej serii są jeszcze dwie książki-" Pchła Szachrajka"- Jana Brzechwy i " Rymobranie"- Agnieszki Frączek. Dla Skakanki najodpowiedniejsze w tym wieku są chyba, krótkie wiersze, dlatego te dwie pozycję zostawimy sobie na później.
Jeśli nie macie pomysłu na prezent dla malucha, to jest to według mnie strzał w dziesiątkę.
A może macie już tą książkę? Co o niej sądzicie?
A.

6 komentarzy:

 1. Kocham Tuwima, nie tylko za bajki i wiersze dla dzieci, ale także za te dla dorosłych <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubiłam twórczość Tuwima jak byłam mała :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wyobrażam sobie żeby moje dziecko nie znało Tuwima. Mamy jego wierszyki, tylko w trochę innym wydaniu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Charakterystyczne ilustracje Macieja Szymanowicza znamy akurat z innych książek i bardzo lubimy, a Tuwima mamy reprint z ilustracjami Olgi Siemaszko. Bardzo lubię to wydanie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wygląda fajowo, choć wolę Tuwima dla dorosłych ;)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz.