Kategorie

wtorek, 24 maja 2016

Pomysły na aktywne spędzenie Dnia Dziecka


Dzień dziecka tuż tuż, dlatego postanowiłam napisać kilka propozycji na spędzenie tego dnia aktywnie z dzieckiem. Skakanka ma już tyle zabawek, że nie mamy gdzie ich trzymać. W tym roku zamiast nowej lalki czy klocków, zabierzemy ją na wycieczkę.
Myślę, że na pewno będzie zadowolona, tym bardziej że jest już w takim wieku w którym lubi poznawać nowe rzeczy. My postawimy na wycieczkę kolejką wąskotorową, która działa niedaleko nas :). Reszta propozycji będzie w obrębie województwa lubelskiego- bo tu mieszkamy, ale myślę że każdy znajdzie alternatywy niedaleko swojego miejsca zamieszkania.

  1. Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa- jeździ w każdą niedzielę do końca września, jest to super atrakcja dla maluchów. Ja jeździłam nią wielokrotnie, dla Skakanki będzie to pierwszy raz. Dzieci do lat 6 mają bezpłatny wstęp, dorośli w zależności od długości trasy ( są trzy opcje) 30 km-20 zł, 20 km-17 zł i 10 km -11 zł. Szczegóły oferty poznacie klikając w link.
  2. Wycieczka do zoo. My odwiedziliśmy już zoo w Zamościu, które naprawdę polecam i pisałam o nim tutaj. W okolicy zostało nam do odwiedzenia jeszcze zoo w Wojciechowie (klik) i mini zoo w Leonowie (klik).
  3. Magiczne ogrody- słyszałam o nich wiele dobrego, widziałam też na zdjęciach u znajomych, że jest super. Jest to nasz cel do odwiedzenia w te wakacje :). Dzieci do 100 cm wzrostu wchodzą bezpłatnie, dorośli 29 zł os, w ofercie są dostępne bilety grupowe :). Więcej informacji znajdziecie tutaj.
  4. Park Jurajski w Bałtowie- byłam i polecam, nawet dla osób bez dzieci :P. Kolejne miejsce do odwiedzenia razem z Hanią. Atrakcje dla dzieci w każdym wieku, jest tam mini zoo, dinozaury, kolejki tyrolskie i wiele innych atrakcji. Trzeba zarezerwować sobie na niego cały dzień. Ceny biletów zależą od atrakcji, które chcemy obejrzeć. Więcej informacji znajdziecie pod linkiem.
A Wy jakie macie plany na ten dzień? Może polecicie jakieś ciekawe miejsce do odwiedzenia?
A.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz.