Kategorie

niedziela, 21 lutego 2016

Smoczek

źródło: internet

Hanka skończyła 16 miesięcy już jakiś czas temu. To akurat ten okres w którym kończy się też "ważność" jej ukochanego monia. I właśnie przy tej okazji zaczęłam się zastanawiać czy kupić jej nowy smoczek 16 +, czy może zacząć ją go oduczać?
Kiedy jest najlepszy czas, żeby oduczyć dziecko ssać smoczka? Macie na to jakieś sprawdzone sposoby? A może jest jeszcze za wcześnie? Jak dotąd uskuteczniamy dzień bez smoczka, w nocy jest jeszcze niezbędny. Już wychodzi z domu bez niego, w żłobku ciocie też jej go nie podają, więc może nie będzie tak trudno :). Będę Was informować na bieżąco co z tym smoczkiem ;). Chętnie poczytam w komentarzach jak to było z Waszymi dziećmi.
A.

7 komentarzy:

 1. Nie mam zadnego doswiadczenia w tym wzgledzie :)

  Jako dziecko nie uzywalam smocza a jeszcze swoich pociech sie nie doczekalam.

  OdpowiedzUsuń
 2. U nas w ogóle nie było smoczka. Teraz się bardzo cieszę, że nigdy go nie dałam Melushce, bo ciężko ją odzwyczaić od jakichkolwiek "uzależnień"☺

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja nie mam pojęcia jak długo należy używać smoczka. Ale podobno im krócej tym lepiej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moje dzieci nigdy nie używały smoczków :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurczę żadne dziecko nie używa smoczków?! ;)

   Usuń
 5. Ja nie mam jeszcze dzieci ale moje koleżanki mają i pamiętam, że nie wszystkie dzieci lubiły smoczka. Natomiast mojej innej koleżanki synek nie mógł się obejść bez smoczka i potem ciężko było go oduczyć. Nie wiele mogę pomóc ale ponoć to prawda, im krócej tym lepiej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Też nigdy nie mialam smoka ale widze, że dobrze Ci idzie to odstawianie :)Codziennie wydłużac czas bez smoka i malutka zapomni o nim na zawsze:)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz.