Kategorie

poniedziałek, 30 listopada 2015

Zęby wszędzie


Wielokrotnie pisałam, że Skakanka jest bardzo długo bezzębna . Do swoich pierwszych urodzin doczekała się tylko dwóch dolnych jedynek. Za to w ostatnim tygodniu, zęby postanowiły zacząć nadrabiać straty.
W ciągu kilku ostatnich dni pojawiły się u Hani 4 nowe ząbki. Dwie czwórki (górna i dolna), jedynka i dwójka na górze. Oczywiście wszystkie z tej samej strony :P (lewej). Kolejna górna jedynka jest już prawie na wierzchu. Doświadczyłam więc na własnej skórze, co to bolesne ząbkowanie. Skakanka od środy prawie cały czas gorączkowała. Odbierałam ją ze żłobka z prawie 39C. W dzień była w miarę normalna, ładnie się bawiła, mega śliniła, do tego trochę katarku. Noce były gorsze, często się budziła i płakała. Jednym słowem ząbki dały nam wszystkim w kość. Na pomoc przyszedł nam żel do smarowania dziąseł Dentinox i leki przeciwgorączkowe, które działają też przeciwbólowo.
Tym sposobem w listopadzie Hanka w żłobku spędziła całe 6 dni :(. Mam nadzieję, że teraz już coraz rzadziej będzie chorować.
A Wy jakie macie doświadczenia z ząbkowaniem Waszych maluchów?
Muszę się pochwalić też tym, że Hania w końcu nauczyła się wchodzić na łóżko ( jest dosyć wysokie sięga jej za pas więc dlatego tak późno zdobyła tę umiejętność). Sama też schodzi z łosia na biegunach :D. I najważniejsze sama zasypia w łóżeczku o 20! - to chyba mój największy sukces ostatnio ( tylko, żeby jeszcze przesypiała w nim całą noc ;( ).
 Ponieważ, dawno nie było tu Skakanki poniżej kilka jej zdjęć z ostatnich dni.

Tak sobie podróżuje :)

Selfie w żłobku :)

Kolejne dzieło Skakanki :)

Armia wsparcia :P

     
Centrum dowodzenia
Gdzie jest Hania?


Gotowa na obiad 

Zgon :P

A tak kocha szczeniaczka uczniaczka :)

9 komentarzy:

 1. Ale bidulka! Niech szybko jej wychodzą te ząbki, żeby się tak nie męczyła, zarówno Hania, jak i jej Mamusia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No teraz to już mam nadzieję pójdzie z górki :)

   Usuń
 2. Hanusi 4 zęby wyszły jednego dnia :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Biedna :( widzę, że dziewczyny podobnie przechodzą ząbkowanie

   Usuń
 3. Zęby. Koszmar mojego dzieciństwa. Do dzis pamiętam ten ból.

  OdpowiedzUsuń
 4. Biedna!
  To wszystko dopiero przede mną.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi się wydaję, że im dziecko później ząbkuje tym trochę łatwiej. Można chociaż określić przyczynę bólu :)

   Usuń
 5. U nas poszło szybciej (pierwsxe dwie jedynki-9mc), co wcale nie oznacza, że bez bólu. Żadne żele nie pomagały, a wypróbowałam dość dużo (oczywiście ceny też były mega różne), dopieroz pomocą przyszły kropelki Camilla (szybko działają i ból przechodzi momentalnie).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hanka w dalszym ciagu ząbkuję (tym razem pozostałe 2 czwórki ) Camilla rzeczywiście jest dobra, u nas sprawdza się też Dentinox żel 😊

   Usuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz.