Kategorie

środa, 18 listopada 2015

Fotelik samochodowy

źródło: internet

Powoli zastanawiamy się nad kolejnym fotelikiem samochodowym dla Skakanki (tak jeszcze jeździ w tym pierwszym).Ciężki temat, tym bardziej jeśli człowiek się nie za bardzo na tym zna :O. Przy okazji napiszę, trochę o obecnym foteliku Skakanki, który naprawdę polecam.
Na kilka cech przyszłego fotelika już się zdecydowałam.
 • Będzie to fotelik w przedziale wagowym 9-18 kg. Dlaczego nie od razu ten do 36? Ponieważ wychodzę z założenia, że jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego, a w tym temacie bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu. 
 • Chcę też, aby fotelik był nadal montowany tyłem do kierunku jazdy, ponieważ z tego co czytałam jest to rozwiązanie bezpieczniejsze.
Niestety zauważyłam, że wiąże się to z wyższą ceną niż przy fotelikach montowanych przodem do kierunku jazdy ;/. I tu mam ogromną prośbę do Was, może macie taki fotelik? Polecicie coś? Byłabym bardzo wdzięczna za Wasze opinie ;).

A teraz wracając do pierwszego fotelika, mamy model CHICCO AUTO-FIX FAST (z bazą) 0-13 kg, który był zakupiony razem z wózkiem i jestem z niego bardzo zadowolona. 
źródło: internet

 • Podstawową różnicą między nim, a innymi fotelikami, które widziałam ( np. Maxi-Cosi) jest to, że jest znacznie głębszy. Dziecko jest dobrze i wygodnie usadzone ( gdy jest trochę starsze to z niego nie wystaje :).
 •  Drugą zaletą jest budka, niezależna od rączki, jak w przypadku większości innych fotelików. Dodatkowo jest ona stosunkowo duża, dzięki czemu dobrze chroni przed wiatrem, czy deszczem. Skakanka jest dosyć drobna. Waży ok 9 kg, dlatego jeszcze trochę może w tym foteliku pojeździć. 
 • Kolejnym plusem jest oddychający materiał. Dziecko pomimo długich podróży nie było zgrzane.
Mam nadzieję,że niedługo będę mogła napisać o nowym foteliku :D. 
A.

5 komentarzy:

 1. Fotelik w przedziale wagowym 9-18 kg. Nawet nie wiesz jak szybko będzie zbyt mały. :) Rozważ zakup większego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za pomoc, na pewno rozważę 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Aga trafilą z tematem w punkt! Wlasnie wymieniamy fotelik! Dzięki za podpowiedź:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Może trochę za późno ale te foteliki są bardzo dobre https://foteliki-cybex.pl/kategoria-produktu/foteliki/foteliki-0-18kg/

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz.